Видалення зубів - Клініка Sirius-Dent

Стоматологiя

Видалення зубів

Завдяки можливостям сучасної стоматології список об’єктивних причин, через які необхідно видаляти зуб, суттєво скоротився. Але при неможливості та недоцільності лікування зуба його видалення є єдиним способом збереження здоров’я сусідніх зубів і ротової порожнини в цілому.

Покази і протипоказання до видалення зубів

Видалення зуба — це хірургічна операція з вилучення (екстракції) зуба з лунки (альвеоли). Операція проводиться як в плановому, так і в екстреному порядку. Після видалення потрібно проводити протезування зубів для відновлення повноцінної функціональності зубного ряду і запобігання зміщенню зубів.

Покази до планового видалення зубів:

  • руйнування зуба нижче рівня ясен. У даному випадку можливість відновлення зуба відсутня, тому проводиться видалення кореня зуба — єдиної його частини, що залишилась;
  • руйнування зуба, при якому він стає джерелом хронічної інфекції в ротовій порожнині;
  • необхідність проведення ортопедичного лікування (видаляють одиночні зуби, що заважають повноцінному протезуванню);
  • скупченість або інші аномалії зубного ряду — видалення одиночних зубів проводиться для звільнення місця в зубному ряду і виправлення прикусу;
  • зуби мудрості (восьмі зуби) — не несуть ніякого функціонального навантаження і можуть зміщувати зубний ряд. Ретеновані (ті, що не повністю прорізались) зуби мудрості можуть стати причиною запальних процесів у порожнині рота, тому їх рекомендовано видаляти.

Боляче не буде. Щадне видалення зуба.

Запишіться до досвідченого хірурга за телефоном +38 (066)125-86-31 або заповніть форму на сайті

Екстрене видалення зуба проводиться при неможливості ендодонтичного лікування, гострих запальних процесах у кістці зуба (періостит, остеомієліт) і флегмоні — гнійному запаленні м’яких тканин щелепи. Протипоказанням до видалення зубів є відсутність вагомих причин для проведення цієї операції. Рішення про необхідність видалення зуба приймає хірург стоматолог на консультації після огляду пацієнта і вивчення результатів досліджень (рентген зуба або комп’ютерна томографія).

Якщо потрібно видалити зуб без болю

Зателефонуйте нашому адміністратору та запишіться за телефоном +38 (066) 125 86 31 або заповніть форму на сайті.

що варто знати

Підготовка до видалення зуба

Підготовка до видалення зуба залежить від виду анестезії, яка буде застосовуватись під час операції (визначається на попередній консультації з хірургом-стоматологом). Якщо пацієнт приймає лікарські препарати у зв’язку з серцево-судинними або іншими захворюваннями, то про це також потрібно повідомити лікаря.

При виборі виду наркозу враховується психоемоційний стан людини, об’єм і тривалість майбутньої операції. Наприклад, якщо пацієнт відчуває сильне хвилювання перед процедурою, передбачається видалення складного зуба чи усіх чотирьох зубів мудрості, то віддають перевагу застосуванню загальної анестезії. У цьому випадку перед операцією пацієнт проходить консультацію анестезіолога і здає призначені ним аналізи. За 6 годин до видалення зуба під наркозом не можна їсти, за 4 години до процедури не можна пити.

Перед операцією із застосуванням місцевої анестезії потрібно поїсти, щоб не відчувати слабкість. Напередодні і в день операції з видалення зуба не можна вживати алкоголь — він розширює судини, через що зростає ризик кровотечі.

Етапи і методи видалення зуба

В залежності від ступеня складності операції, видалення зубів буває звичайним, складним і атиповим. Звичайне (неускладнене) видалення зуба проводиться у три етапи:

  1. Анестезія.
  2. З допомогою спеціального інструменту (гладилки) стоматолог-хірург відділяє слизову ясен і періодонтальну зв’язку від зуба, аби він був більш рухомим.
  3. Зуб розхитують елеватором і вилучають з лунки за допомогою щипців.

При складному видаленні зуба після анестезії, відшарування ясен і періодонтальної зв’язки, хірург-стоматолог розпилює зуб (навпіл або на три частини, в залежності від кількості коренів), а потім витягує його.

Атипове видалення зубів проводиться в складних випадках, коли це неможливо зробити за допомогою елеватора і щипців, наприклад, зубів мудрості, що не до кінця прорізалися. Така операція потребує від хірурга-стоматолога певних навиків і може включати в себе розсічення слизової і кісткової тканини. Етапи атипового видалення зуба:

  1. Анестезія.
  2. Розріз і відшарування слизової навколо зуба.
  3. Висічення кісткової тканини для формування доступу до зуба.
  4. Витяг зуба щипцями або розпилювання його на частини і поетапне видалення.
  5. Ревізія лунки зуба на предмет наявності його уламків.

Заключним етапом складного видалення зуба є накладення швів. Операція може тривати від пів години до кількох годин, в залежності від складності випадку.

Реабілітація після видалення зуба

Період реабілітації після видалення зуба триває в середньому два тижні. Їсти можна вже через 4 години після процедури, коли припиниться дія анестезії (необхідно уникати твердої, гарячої і холодної їжі).

«Полоскати рот у перші два дні після видалення зуба не можна. У цей час в лунці формується кров’яний згусток, який допомагає нормальному загоєнню тканин. Якщо його виполоскати, можуть розвинутись такі ускладнення після видалення зуба, як альвеоліт, біль та інші» — Данилов Сергій Олександрович, хірург-стоматолог клініки Sirius-Dent.

У перші три дні після видалення зуба можуть спостерігатись набряк і слабкі больові відчуття, але це нормальний післяопераційний стан. Для того щоб зняти біль і набряк після видалення зуба, лікар призначає пацієнтові знеболювальні, протинабрякові і протимікробні препарати. Антибіотики після видалення зуба потрібні для профілактики розвитку запалення ясен. На другий день після операції вже можна вийти на роботу. Через 7 днів після видалення зуба біль і набряк повністю зникають. На десятий день після операції знімають шви (при атиповому видаленні зуба).

Що буде, якщо не видаляти хворий зуб

Глибоко уражені карієсом зуби — постійне джерело інфекції в ротовій порожнині. Якщо не видалити хворий зуб, він призведе до розвитку періодонтиту і періоститу (запалення тканин навколо зуба), які з часом можуть перейти в остеомієліт — запалення кістки щелепи.

Задавнений остеомієліт провокує розвиток флегмони — гнійного запалення м’яких тканин щелепи. Захворювання може призвести до сепсису (зараження крові), менінгіту (запалення головного мозку) і летального наслідку. Якщо не видалити зуб при необхідності ортопедичного лікування, лікар не зможе провести повноцінне відновлення функціональності зубного ряду, тому що зуб буде заважати протезуванню.

Популярні питання

Чи потрібно видаляти усі чотири зуби мудрості?

Необхідність видалення зубів мудрості у кожному випадку визначається індивідуально. Якщо вони можуть прорізатись, не порушуючи прикус, то їх можна не видаляти.

Чи можна вживати алкоголь після видалення зубів?

Вживати алкоголь після видалення зубів не рекомендується, тому що він провокує розширення судин і може викликати кровотечу.

Які ускладнення можуть виникнути після видалення зуба?

До можливих ускладнень після видалення зуба відносять утворення гною в лунці. Це відбувається, якщо пацієнт не приймає антибіотики. При дотриманні усіх рекомендацій лікаря ускладнення, як правило, не виникають.

Мені 27, хочу поставити брекети для виправлення верхнього кривого ряду зубів. Читав, що іноді потрібно видаляти частину зубів спочатку. Чи обов’язково видаляти зуби чи можна без видалення?

Кожен зуб має свою ширину, своя ширина є й у щелепи. Якщо сумарна ширина всіх зубів відповідає ширині щелепи, зуби розташовані рівномірно (рівний зубний ряд). Якщо сумарна ширина всіх зубів менше, ніж ширина щелепи, то між зубами утворюються проміжки (діастеми і треми). Якщо сумарна ширина зубів більше ширини щелепи, то зуби розміщені нерівномірно і заходять один на інший.

Якщо у вас третій варіант, але при цьому різниця у ширинах невелика, то можна спробувати розташувати зуби рівномірно. Якщо ж зуби дуже крупні, а щелепа вузька, то у цьому випадку доводиться видаляти премоляри, щоб інші зуби можна було поставити в правильне положення.

У кожному випадку на початку лікування проводиться дослідження. Знімається відбиток і відливається діагностична модель, на якій і виконуються всі необхідні заміри. Також робляться рентгенівські знімки голови збоку і панорамний одразу всіх зубів. На підставі цих досліджень лікар-ортодонт за спеціальною методикою проводить ряд складних замірів, щоб спрогнозувати результат лікування. І тільки після проведення усіх досліджень можна говорити про необхідність видалення премолярів.

Скільки часу повинно пройти після видалення зуба, щоб поставити імплант?

При класичному методі імплантат встановлюють у щелепу через 3—4 місяці після видалення зуба, після загоєння кісткової тканини. При одномоментній імплантації — одразу після видалення зуба.

У мене зліва зверху біля 7 зуба м’які тканини, мабуть зуб всередині зруйнований, боляче натискати на ясна і кровоточить при всмоктуванні. Чи можливо його відновити без втрати чи все-таки доведеться видаляти?

Якщо навколо зуба тканини стали м’якими, то, швидше за все, там формується або норичний хід, або глибока зубоясенна кишеня. Якщо мова йде про кишеню, то це захворювання пародонта. Потрібно робити рентген і дивитися залишковий об’єм кісткової тканини, щоб визначити можливість збереження зуба. Ймовірно, при систематичній профгігієні вийде прибрати цей карман.

Якщо проблема не у пародонті, а у тому, що в зубі пульпіт або періодонтит, причина яких — інфекція всередині зуба, потрібно дивитися на стан здоров’я зуба. Можливо, його потрібно пролікувати або перелікувати, щоб усунути проблему. Якщо в результаті інфекції об’єм кісткової тканини занадто малий, аби утримати зуб, його потрібно видаляти. Через деякий час можна буде встановити імплантат і покрити його коронкою. Таким чином вийде відновити цілісність зубного ряду.

Чи боляче видаляти зуби мудрості?

Зуби мудрості видаляти не боляче. У клініці Sirius-Dent працює команда досвідчених анестезіологів, які підберуть оптимальний вид знеболювання під час операції (місцева анестезія, седація), що дозволяє забезпечити пацієнтові комфорт та безпеку.

Чи дійсно потрібно видаляти зуби мудрості?

Зуби мудрості в більшості випадків потрібно видаляти, оскільки вони призводять до скупченості зубів і порушення прикусу, а також можуть стати причиною запалення ясен, травмування щоки або язика. По суті зуби мудрості не виконують жодної важливої ​​функції – не беруть участь у пережовуванні їжі, не є опорою при ортопедичному лікуванні, тому їх не варто прагнути зберегти.

Залишилися питання?
Задайте їх спеціалісту Sirius-Dent на консультації
This site is registered on wpml.org as a development site.